Dieta i odchudzanie - sok-noni

Tradycyjna dieta-odchudzanie.com/">medycyna chińska głosi, że sok noni bierze udział w regulacji i utrzymywaniu prawidłowej równowagi i harmonii Yin/Yang oraz Chi – energii życiowej. Innymi słowy - działanie Noni powoduje dobrostan całego organizmu.

sok-noni-1Noni jest adaptogenem i utrzymuje równowagę Yin/Yang bez względu na fakt czy dany organizm jest chory lub słaby. Sok Noni swoim działanie przekazuje do płuc, śledziony, wątroby i nerek dlatego wpływa tak dobroczynnie na wiele aspektów zdrowia. Polinezyjscy szamani stosują go od dawna na takie schorzenia jak: stany zapalne, gorączka, ukąszenia insektów. O tym jak ważną rolę Pełnił owoc Noni dla Polinezyjczyków świadczy chociażby fakt, że w mitologii polinezyjskiej jest opowieść o bożku Maui, którego przywrócono do życia dzięki liściom Noni. Na wyspach Polinezyjskich wyodrębniła się także osobna grupa o nazwie Kahuna, której członkowie codziennie modlą się wśród krzaków Noni. Liczne badania etnografów świadczą, że roślina Noni stanowiła lek na wszystkie choroby także na Hawajach i w Indonezji. Przede wszystkim jednak ludy pierwotne traktowały ten owoc jako doskonały środek uwalniający od bólu. Było to popularne do tego stopnia, że zyskał on przydomek „mordercy bólu”. Jego stosowaniu towarzyszyły tradycyjne rytuały lub modlitwy. Roślinę Noni znano już w starożytności – świadczą o tym pisma sanskryckie.

Choroby na które uzdrawiająco działa sok z Noni: schorzenia serca, choroby układu krążenia, z byt wysoki poziom cukru oraz złego cholesterolu we krwi, miażdżyca, bóle głowy, mięśniowe i bóle menstruacyjn, nieregularny cykl miesiączkowy, problemy jelitowe, zaparcia, biegunki, hemoroidy, choroby nerek, fibromyalgia, artretyzm, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, choroby mózgu, epilepsja, astma, problemy oddechowe, zapalenie dróg oddechowych, kaszel, zapalenie opłucnej, schorzenia płuc, gruźlica, problemy z oczami: infekcje, zapalenie spojówek, gorączka, wymioty, pleśniawki, apopleksja, wylew krwi do mózgu. Sok Noni poza tym poprawia wygląd cery, włosów oraz paznokci, przeciwdziała trądzikowi, likwiduje egzemę i łuszczycę, działa antyalergicznie, wzmacnia system odpornościowy, działa antyrakowo, gdyż uniemożliwia rozwój nowotworów oraz sprawia, że chore komórki zaczynają normalnie funkcjonować. Noni Sok pomocny jest także w walce z uzależnieniami od takich substancji jak: leki, papierosy, kofeina, alkohol i narkotyki. Sok z Noni działa dobroczynnie na przewód pokarmowy – niszczy znajdujące się w nim pasożyty, bakterie i wirusy, ułatwia trawienie i wchłanianie składników odżywczych z jedzenia. Sok z Noni jest pomocny także w walce z otyłością, bulimią. Noni Sok poprawia aktywność seksualną, polepsza ogólną sprawność.

Ważne!!! Noni Sok należy przyjmować przed jedzeniem, na pusty żołądek. W innym przypadku będzie jego wchłanianie będzie niemożliwe lub poważnie utrudnione.

 

 

 

 


Lista tematów: